Rekuperatory wspomagają wentylację mieszkania

Dla naszego zdrowia bardzo ważne jest, aby zapewnić organizmowi stały dostęp świeżego powietrza. W okresie letnim nie jest to trudne, bowiem sporo czasu spędzamy na świeżym powietrzu poza budynkiem, a nawet jeśli znajdujemy się wewnątrz - okna zazwyczaj otwarte są na oścież, zapewniając dopływ relaksującego i odżywczego tlenu.

Co jednak zrobić zimą? Otwieranie okien powoduje ogromne straty ciepła, które uzyskaliśmy dzięki kaloryferom lub innym systemom ogrzewania i ich pracy. Jeśli wychłodzimy pomieszczenie, będą musiały pracować nieustannie, narażając nas na coraz większe koszty. Z drugiej strony, jeśli nie otworzymy okna, narażamy się na konieczność spędzania czasu w dusznym, nieświeżym powietrzu. Jakie jest rozwiązanie?

Otóż coraz więcej osób montuje w swoich domach czy mieszkaniach systemy wentylacyjne. Najczęściej wspomagane są one rekuperatorami, ale także innymi urządzeniami działającymi na podobnej zasadzie. Praca rekuperatorów powoduje, że możemy cieszyć się świeżym, a zarazem ciepłym powietrzem. Niemożliwe? Mnie też się tak wydawało, do momentu kiedy zainstalowałam rekuperatory we własnym mieszkaniu. To naprawdę działa! Polecam wszystkim spróbować.