Rekuperatory dachowe - kto z nich najczęściej korzysta?

Te innowacyjne urządzenia działają zasadzie

Brak konieczności podłączania do kanałów wentylacyjnych czy przepustnic, a co za tym idzie prostota wykonania i instalacji zdecydowanie przemawiają na korzyść rekuperatorów dachowych. Te nowoczesne urządzenia działają na zasadzie przechwytywania wydalanego z budynku powietrza, przetrzymywania go i ponownego wykorzystywania.

Urządzenia, mowa używane są

Te specyficzne wymienniki ciepła instaluje się na dachach lub pod sufitem budynku, a ich ilość zależy tylko od wielkości pomieszczenia i indywidualnych zapotrzebowań. Urządzenia, o których mowa coraz częściej wykorzystywane są w gospodarstwach domowych, ale to wielkie hale sportowe, obiekty gastronomiczne, hipermarkety i magazyny są obiektami korzystającymi z tych urządzeń najczęściej.

Dostarczanie świeżego powietrza, wyłączając

W związku z szczególnym przeznaczeniem takich budynków wentylacja jest absolutnie konieczna. Dostarczanie świeżego powietrza, oprócz tego, że jest czynnością niezbędną, znacznie podnosi komfort użytkowania. Rekuperatory dachowe, obok cyrkulacji, mają także funkcję nawilżania powietrza. Sami doskonale wiemy, że znacznie łatwiej oddycha nam się na zewnątrz niż w pomieszczeniu o "suchym powietrzu".

Rekuperatory, nawilżaniu, optymalizują

Dzieje się tak dlatego, że wilgoć w powietrzu powoduje opadanie kurzu i zanieczyszczeń niebezpiecznych dla naszego organizmu. Rekuperatory, dzięki nawilżaniu, optymalizują warunki pomieszczenia, w jakim przebywają ludzie, lub w jakim przechowywane są towary. Nad tego typu urządzeniami zachwycą się zatem nie tylko ludzie ceniący sobie oszczędność i ekolodzy, ale także zwolennicy zdrowego stylu życia.