Rekuperatory z ruchomym, wirnikowym wypełnieniem

W naszych domach, mieszkaniach oraz budynkach przemysłowych coraz częściej stosowane są różnego rodzaju wymienniki ciepła. Takie rekuperatory mogą pełnić znakomitą funkcję klimatyzacji, lecz ich najważniejszą funkcją jest skuteczne odzyskiwanie ciepła, które uchodzi z pomieszczeń i budynków poprzez system wentylacyjny. Wiele modeli takich wymienników ciepła ma różne zastosowanie oraz działanie, dlatego nasz wybór musi być przemyślany.

Coraz bardziej popularne stają się specjalne rekuperatory z ruchomym wypełnieniem. Takie wypełnienie w momencie styczności z powietrzem zarówno tym wywiewanym jak i wprowadzanym do pomieszczeń zmienia szybkość i rodzaj swego działania. Szczególnie ważnym elementem budowy takich wymienników ciepła są wirniki napędzane silnikiem elektrycznym. To on wpływa na szybkość działania samego urządzenia oraz jakość i temperaturę powietrza.

Takie rekuperatory odprowadzają nieświeże powietrze, które w momencie zetknięcia się powietrza z zewnątrz tworzy mieszankę, jaka wewnątrz zyskuje ciepło oraz świeżość. Dzięki temu można przez cały czas cieszyć się ciepłym i świeżym powietrzem wewnątrz pomieszczeń, zwłaszcza w kuchniach i łazienkach.